Çfarë ndodhi mes Vesa Lumës dhe Encës? Ja çfarë shkruan publikisht këngëtarja

I bashkon të dyja pasioni i madh për muzikën të cilin e kanë kthyer në një profesion edhe pse Enca ka më pak vite në tregun muzikor se Vesa Luma, e cila ka dalë nga kompeticioni muzikor për të rinj ‘Ethet e së premtes’. Duke qënë të dyja pjesë e shoubizit, këngëtaret kanë zhvilluar edhe një miqësi me njëra-tjetrën të cilën jo shumë mund ta dinë.

42010-640-0-59cd08e797cda

Ditën e sotme Vesa Luma është ‘pushtuar’ në rrjetin social ‘Twitter’ nga fansa arabë duke bërë një reagim publik e duke i shkruajtur me humor Encës: “Enca ça ka ndodh? Mu ka mbush Twitteri me dostat e tu.”

42007-640-0-59cd08a572c5d

Enca, e cila nuëmron mbi 1 milion ndjekës në rrjetet sociale njihet edhe për faktin se një pjesë të konsiderueshme të fansave i ka nga Arabia Saudite, të cilët e komplimentojnë vazhdimisht kënëgtaren për look-un dhe performancat e saj.

vesa luma

vesa luma

enca

enca

Enca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *