Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 2 tetor 2017

Dashi
Një lloj xhelozie e lidhur me ngjarje që i përkasin së kaluarës, do të sjellë luhatje emocionale gjë që do të prishë humorin tuaj. Mundohuni që të mos u kushtoni shumë rëndësi thashethemeve dhe shmangni ndikimet e personave të jashtëm në historinë tuaj të dashurisë.

Demi
Raportet sociale shkojnë më së miri, pasi do të keni mbështetjen e njerëzve që ju rrethojnë. Mendimet tuaja janë fokusuar tek projektet e reja. Humori do të jetë më së miri, ndërsa miqësitë mbështesin pa rezerva idetë tuaja.

Binjakët
Mund të thuhet se jo gjithçka shkon vaj, por nëpërmjet dialogut do e keni më të lehtë të përballoni çdo situatë. Situatat financiare do jenë delikate, ndaj duhet të ndërhyni para se të jetë shumë vonë.

Gaforrja
Do të jeni të mbushur gjithë mendime pozitive, ndërsa njerëzit tuaj të dashur do të bëjnë garë për t’iu mbështetur dhe do të arrini të sistemoni situatën financiare. Befas do të keni tensione të papritura të cilat do të kenë nevojë për sqarim. Reflektoni me veten dhe më pas kërkoni mendimin e një miku.

Luani
Do të hasni jo pak probleme gjatë kësaj dite, ku kryesisht do të jenë kundërshti familjare. Sa më shumë të mundeni, qëndroni të mënjanuar dhe mos u përfshini në situata në të cilat nuk keni interes direkt.

Virgjëresha
Të rejat e fundit që do ndodhin në jetën tuaj janë premtuese. Ky është momenti i duhur për të marrë pjesë në një takim të rëndësishëm. Në familje rikthehet paqja, me miqtë do të ndiheni rehat dhe sa i takon dashurisë po lind diçka speciale.

Peshorja
Puna, ndonëse është e hënë do të jetë e shfrenuar dhe me ritme stresuese. Fati do të jetë në anën tuaj dhe do të dini të organizoheni. Dikush do mundohet që t’iu provokojë, por jeni tepër inteligjentë për të rënë në provokime të tilla.

Akrepi
Nëse tek një shok apo koleg keni dyshime, ka ardhur momenti që më në fund të flisni hapur dhe të shuani çdo dyshim. Do të ndiheni nën presion, por me kujdesin e duhur do përballoni çdo vështirësi.

Shigjetari
Pritet të ketë ndryshime të vogla në sferën private dhe në profesion, të cilat do të pranohen më së miri. Nisni që të çliroheni nga gjithçka që ju ka penguar, me vendosmërinë se dalëngadalë do ja dilni.

Bricjapi
Inteligjentë, të vëmendshëm dhe komunikues. Hëna do të nxjerrë në pah natyrën tuaj të shoqërueshme, duke propozuar takime të reja. Dikush do ju ofrojë një mundësi të mirë për të marrë pjesë në një nismë në grup vërtetë stimuluese.

Ujori
Vështirësi të vogla dhe disa keqkuptime me fqinjët apo të afërmit, do ju prishin humorin. Veproni me tolerancë. Mundohuni të ruani qetësinë dhe prisni… gjithçka e keqe do të kalojë shpejt.

Peshqit
Pas momenteve të errëta dhe të tendosura që keni kaluar, prania e Hënës në shenjën tuaj më në fund do ju mbush plot ngjyra e jetë. Do të dilni me miqtë, do të lini pas krahëve melankolinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *