‘Kujdes, çdo gjë mund të përfundojë në katastrofë’ Meri paralajmëron shenjat e horoskopit

Sipas astrologes Meri Shehu, shenjat e horoskopit më në fund po fillojnë të ndiejnë aromën e pranverës.

Por sot, Plutoni në Bricjap është pranë asteroidit Pandora, që sipas mitologjisë, vë në dukje dhuratat që janë keqpërdorur apo janë nënvlerësuar, ndaj sipas saj, pavarësisht dhuratave, gjithçka mund të shkojë drejt katastrofës, ndaj duhet bërë kujdes. Ja parashikimi i saj i plotë për ditën e sotme.

Parashikimi Astrologjik dt 12 Mars

Arome Pranvere

Sot Plutoni ne Bricjap eshte afer me Asteroidin Pandora.
Te gjithe jane ne nje mendim qe Pandora pavaresisht Dhuratave qe ka sjelle, cdo gje mund te perfundojë ne katastrofe.

Pandora sipas Mitologjise tregon per dhuratat qe nuk i vleresuam apo i keqperdorem.
Prandaj behen gabime dhe arrijme ne parrugedalje.
Duke ruajtur vetvleresimin dhe sjelljen e denje per nje qellim mund te shmangim shpenzimet e teperta te mundesive.
Plutoni nga ana tjeter tenton te hedh themele te reja .
Kteo themele do fuqizojne vendosmerine ndergjegjesimin dhe filozofine tone. Do permbysim dobesite tona dhe do shmangim riperseritjen e te njejtave gabime.

Dashi do duhet te jete i vemendshem ne vleresimin e mundesive qe i vijne ne pune apo ceshtje ligjore.

Demi do kete lehtesira ne planet afatgjata sidomos ne shkollim kualifikim dhe rruge te largeta.

Binjaket nuk duhet te kerkojne me shume se ajo qe u perket si ne plan personal ashtu edhe material.

Gaforrja do kuptoje te mirat dhe te kqijat ne nje bashkepunim apo ne nje bashkejetese.

Luani mund te perfitoj sot shume nga puna e vet por edhe nga puna e te tjereve. Mund te ngopen por jo te behen maniak.

Virgjeresha do kerkoj akoma me shume ne planin personal dhe kjo i prish ekuilibrat.

Peshorja do clirohet nga deshira per pushtet ne momentin qe do kuptoj se cdo pushtet ka po aq pergjegjesi.

Akrepi nuk do mundet dot te perballet me forca te errta pa u konfrontuar.

Shigjetari mund te perfitoje dhurata ne ceshtjet materiale. Sikur kjo te ndodhte edhe ne planin personal duhet te ishin te matur.

Bricjapet do luajne me te miren dhe te keqen pastaj eshte ne dorren e tyre ku do ankorohen.

Ujori do kete ngritje shpirterore dhe planeve te tij do u bej nje rinovim me te guximshem.

Peshqit mund te mbeshetetn tek dikush qe i do mjafton te mos e bejne trampoline.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *