Ndahet nga jeta pas një sulmi në zemër reperi i njohur

Reperi i njohur nga kënga e famshme “Flava in ya ear”, Craig Mack ka ndërruar jetë dje në moshën 46-vjeçare pas një ataku kardiak. Ai ishte i shtuar në një spital afër shtëpisë së tij në Karolina.

-640-0-5aa7d32341f1f

Mack mori famën në vitin 1994 kur publikoi këngën “Flava in ya ear” e cila u bë hit. Më pas bashkëpunoi me P Diddy dhe publikoi albumin Get Down.

-640-0-5aa7d3215ce67

Më vonë ai e la repin dhe ja dedikoi jetën besimit dhe siç u raportua reperi i ishte bashkuar kishës konservatore Pentecostal.

-640-0-5aa7d3209b653

“U mundova ta bindja të bënte sërish muzikë. Ai e ndjente se duhet t’i përkushtohej besimit dhe të mos bënte më rep”, tha producenti Mo Bee.

-640-0-5aa7d323c1699

“U mundova t’i shpjegoja se ai mund të lëvdonte Zotin nëpërmjet muzikës së tij. Ai u bind, i dërgoja nja 5, 6 këngë, por nuk dëgjova më nga ai”, shtoi producenti.

-640-0-5aa7d3247aee0

-640-0-5aa7d3262536a

-640-0-5aa7d32748523

-640-0-5aa7d3226e4f2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *