Pasi gruaja i lindi vajzë, burri i hedh acid gruas në gjumë

Një burrë i hodhi acid bashkëshortes së tij, pasi solli në jetë një vajzë, ndërsa ai donte djalë

25-vjeçarja Farah pësoi djegie të rënda, për shkak të sulmit nga bashkëshorti i saj Siraj të ndodhur gjatë kohës që e reja flinte gjumë në Moradabad, pranë New Delhit të Indisë.

Farah

Policia e ka shpallur 32-vjeçarin në kërkim, ndërsa Farah ndodhet në spital me djegie në fytyrë, duar dhe bark.

Sipas motrës së Farah, lindja e vajzës së dytë u bë shkak për këtë sulm të rëndë me acid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *